Kitaristi koolitus - õppige kiiresti mängima

Kui te tegelete tõsiselt muusikaga ja plaanite tulevikus mängida keerulisi laule, peate pühendama aega koolitusele. Meisterlikkus nõuab alati palju aega ja vaeva. Seetõttu peate klasside poole täis vastutust kandma. Käesolevas artiklis vaatleme erinevaid harjutusi kitarri mängimise kiiruse ja puhtuse arendamiseks, treenides rütmitunnet. Ja alustame käte soojendamisest.

Käed soojenevad enne mängu

Tee reegliks, et käed enne mängu alustamist sõtkuks. Soojenemine peaks olema avalike trennide ja etenduste lahutamatu osa. Ja mida rohkem aega kulutada, seda parem.

Kõigepealt, kuumutamata lihaste pingutamine, võite neid vigastada. Tendoniit (kõõluste põletik) ja artriit (liigese põletik) on kitarristide kutsehaigused. Banaalne soojenemine vähendab oluliselt vigastuste ohtu.

Teiseks suurendab käte võimlemine treeningu tõhusust. Proovige enne mängu soojeneda - ja te tunnete, kui palju kiiremad ja täpsemad sõrmed hakkasid sõrmeplaadil jooksma. Isiklik tähelepanek: ilma soojendamiseta langeb läbipääsude maksimaalne kiirus 25-30%.

Võimlemine koosneb kahest osast: kitarriga ja ilma. Kõigepealt peate tööriista kõrvale panema ja oma käed ette valmistama. Alustage käsivarrest ja käest - tehke paar tosinat ümmargust pööret mõlemas suunas, nagu kehalise kasvatuse puhul.

Siis tuleb sõrmede venitus. Püüdke vasakpoolse sõrme sõrmed küljele maksimaalse vahemaaga. Esiteks venitage ilma oma parema käe abita, siis koos sellega. Vaadake oma tundeid - te ei tohiks seda valu teha. Samuti oleks tore sõrmede üksteise järel painutada, hoides kõik teised. Kui teil on laiendaja - saate temaga vähe tööd teha.

Tehes seda vaid mõne minuti jooksul päevas, kaitsete oma käsi vigastuste eest ning suurendate koolituse tõhusust. Pöörake erilist tähelepanu vasakule käele - see on tema, kes kõige rohkem koormab. Aga te ei tohiks unustada õiget - kiire mäng rehvib teda.

Soojendage kitarriga - arendage rütmitunnet

Kui teete lihtsa treeningu, võite kitarri ohutult vastu võtta. Kohe mängida võimaluste piiril on hädas. Peate alustama aeglaselt, järk-järgult suurendades tempot. Kasutage vähemalt 10-15 minutit - ja teie käed tänavad teid.

Nüüd on aeg pöörata tähelepanu rütmile. Rütm - mis tahes muusika alus (välja arvatud ehk ümbritsev). Ükskõik millises suunas ja mis tahes instrumendis, mida sa mängid, ei tohiks te rütmi unustada.

Tasub alustada aeglase mänguga. Võib-olla arvate, et aeglaselt mängimine on väga lihtne ja igav? Püüdke täpselt langeda metronoomi lööki, 4 märkust kiirusega 40-50 lööki minutis. Enamik algajad kitarristid ei saa seda teha. Sa pead treenima kõigil kiirustel ja alati metronoomiga. Metronoom on muusiku parim sõber ja õpetaja.

Määra metronoomikiirus 60 bpm (lööki minutis). Esita pildil näidatud lõik. Mõne minuti pärast suurendage kiirust 70 bpm, seejärel 80, 90 ja nii edasi.

Jalutage seda ringis mitu korda. Esmalt esitage 4 märget, seejärel 8, seejärel 16. Neid saab kombineerida, et saada lihtsaid rütmilisi mustreid, nagu galopp (8-8-4 või 16-16-8) või kasutada trioli.

Siis mine üle kaalude. Ehitage skaala mis tahes märkmetest kuuendal stringil - ja esitage seda samamoodi. Oluline on mitte "peatuda" ühes kohas kaelal. Pöörake võrdselt tähelepanu nii esimestele kui ka viimastele. Teie sõrmed peaksid alati enesekindlalt töötama.

Kui mängite vahendajat - proovige erinevaid rünnakumeetodeid. Esmalt esitage muutuva käiguga läbisõit, siis allakäik. Elektrikitarrite omanikke soovitatakse kasutada nii selge heli kui ka ülekoormuse korral. Nende mängimise tehnika on natuke erinev ja te peate seda iga päev töötama.

Kui teil on kiire - töötage vähemalt 10 minutit, see on palju parem kui mitte midagi.

Harjutused kiirmängude jaoks

Kiire õppimine on vaid pool lahingust. Paljud muusikud võivad anda 20 sekundit sekundis, kuid vähemalt mingit meloodiat on väga raske lahti võtta. Siinkohal on oluline korrigeerida mängu heli ja puhtust. Heli on väga suur teema ja väärib üksikute artiklite kogu tsüklit. Aga puhtal mängul peate töötama.

Esmalt määrake endale maksimaalne mugav kiirus. Vali oma lemmik riff või lihtne skaala, lülita metronoom sisse ja mängida. Seejärel suurendage kiirust ja korrake. Suurendage kuni “mustus” hakkab meloodias ilmuma. Väikesed rütmilised ebatäpsused, valiku nippimine paeladele, ekstra stringide karjatamine - kõik see rikub meloodiat. Eriti siis, kui kasutate muusika ülekandmist või moonutust.

Kui sa mõistad oma võimete piire, võite seda laiendada. Taas: Unusta mängida ilma metronoomita! Alustage ülalkirjeldatud harjutusest. Valige ükskõik milline režiim, ehitage sellest sarnane läbipääs ja kaotage. Hoidke see puhtana. Kui sa mängid määrdunud - see on väärt veidi aeglasem või paus.

Ärge keskenduge ühele harjutusele. Väsinud selle lõigu esitamisest - lülituge teistesse kaaludesse, kaaludesse. Lemmikteoste mängimine ei ole halvem. Valige huvitav kiirenumber või selle väljavõte, õppige seda ja võitle! Kõige tähtsam on mängida nii selgelt kui võimalik. Ärge kunagi rütmist välja. Ärge kunagi vigastage täiendavat stringi.

Kui see muutub - veidi suurendage kiirust. Ainult 2-3 lööki minutis. Sa peaaegu ei tunne seda erinevust ja ilma probleemideta mängivad kuumutatud käed. Isegi kui libisite künnise 1 bpm päevas - kuu pärast saadite suurepärase tulemuse.

Ärge unustage mängu erinevaid tehnikaid. Kui olete huvitatud pühkimisest, siis seda kindlasti koolitada. Sarnaselt koputamisega - lisage oma harjutustele uusi märkmeid. Näiteks proovige kasutada kahe käega pilti lõigu esitamiseks.

Kaardil T on näha, milliseid helisid mängitakse parempoolse sõrmega. Koputades mängides pöörake tähelepanu märkmete mahule. Algajatele kitarristidele on väikese sõrme ja sõrme sõrmega heli väljavõtmine väga lame - vaata seda. Vaigista kõik täiendavad stringid, et mäng oleks võimalikult puhas. Sinu ülesanne on viia oma jõudlus praegusele kiirusele ideaalile. Ja alles siis saad minna järgmisele tasandile.

Kokkuvõte

Me kordame veel kord, kuidas peaks teie koolitus toimuma:

1. Soojendada käed ja venitada;
  2. Aeglane gamma mängib metronoomina;
  3. Mugava kiiruse määramine tänapäeval;
  4. Kiire mängu harjutuste mäng ka metronoomide all.

Võib-olla tundub see lähenemine teile igav. Kümneid kordi, et mängida üks ja igav riff, järgivad lisaks sadu väikesi asju. Kuid pidage meeles vanasõna: "Kordus on õppimise ema." Kiire mängimine on väga raske tehnika. Mitte iga kitarrist ei saa kiidelda suure kiirusega läbipääsude puhtusega. Selleks, et jõuda tipptaseme kõrguseni, kulub aastaid kestnud raske väljaõpe. Nendele harjutustele võtke vaid 40 minutit päevas ja tulemus ei kesta kaua.